Tel: 0212 417 4845

trarenfa

Yeni nesil görüntüleme cihazları

Yeni sistemlerde mevcut bulunan doz azaltım özelliğiyle düşük dozda X ışını ile daha kaliteli görüntüler elde edilebilecek. Bu sayede özellikle çocuk hastalarımıza dünya standartlarının da altında, birkaç röntgen filmine eşdeğer, düşük radyasyon dozlarıyla BT hizmeti sunulabilecek.

Ayrıca BT endüstrisinin ulaştığı en ince kesit kalınlığı olan 0.5 milimetre ile hekimlerimiz de en yüksek kalitede görüntüye, hızlı bir şekilde ulaşarak daha hızlı tanı koyma şansına sahip olacaklar. 0.5 milimetre kesit kalınlığı ile vücuttaki en küçük yapılar, olası lezyonlar yüksek çözünürlükte görüntülenebilmektedir. Yüksek çözünürlüklü görüntü ile tanıya yönelik anjiyo, bronkoskopi ve kolonoskopi gibi tetkikler hasta açısından daha konforlu ve daha güvenli olacak şekilde BT'nin sanal 3 boyutlu simülasyon ve analiz yazılımları vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Eski nesil cihazlarda düşük çözünürlükte bir görüntü elde etmek için kullanılan sürede yeni nesil BT cihazında yüksek çözünürlükte 16 görüntü elde edilebilmektedir. Bu nedenle yeni sistem, özellikle acil departmanlarında saniyelerin çok değerli olduğu travma, trafik kazası, beyin kanaması gibi durumlarda doğru tanı ile en hızlı şekilde tedaviye geçilmesine olanak sağlamaktadır